Welcome to the Forum

Join in-depth discussions of SFI news, products, programs, and more with your fellow SFI affiliates. Brainstorm and share tips and ideas. Start new threads. Get your questions answered 24/7, become a Forum Guru, and more!

Jasminka M.

Bosnia And Herzegovina

24 posts
293 views

E365 Champion in Southern Europe #E365 #Leadership

7 days ago

Zdravo Zeljko,
E365 Champion.
Cestitam na osvojenoj tituli, zasluzeno. Dakle, jedno veliko BRAVO, i samo naprijed. Puno lijepih nagrada i radnih clanova u Novoj od <3.
Lijep pozdrav i sve najljepse.
Jasminka Muhic

12 posts
329 views

Intenet peduzetnik in Southern Europe #Compensation #Getting Started

14 days ago

Draga Zeljana,
Lijep i poucan post. Ja bi jos samo dodala, da je najvece zadovoljstvo kad se radi posao koji se voli. Onda nista nije tesko. Radis iz topline doma, ucis, siris krug prijatelja, saradnika. Ulazes cijelog sebe i jos uzivas u tome. Radost kad uspijes, ponekad malo razocarenje, al to je dio svakodnevnog zivota pa i posla. Al ne odustajes, nego jos jace krenes naprijed.
Lijep pozdrav i puno uspjeha u daljem radu!

13 posts
809 views

VP awarded towards RANK in Suggestion Box #Leadership #VersaPoints

14 days ago

Hi Richard,
Congratulations on your EA. You have 1525 VP. To go the next level, BTL you need 254 VP from sales, and I am shure you can do that until the end of monts.
You wiil get email soon, for confirming your EA.
Wish you best!

55 posts
3454 views

I Have 124,100 RW Tokens. How Would Your Redeem Them? in Miscellaneous #Marketing #Rewardical #Team Building

18 days ago

Hi Tommie,
Happy New Year and best wishes. I know you will be milioner and I wil be here to congratulets to you. So do not redeem. Colect them.
Best Regards!

10 posts
999 views

I have qualified for EA, am eligible for 500 CSA contest? in Compensation

28 days ago

Hi Prashant,
Congratulations on you scoring 1500 VP and EA status. Unfortunately , you are not get 500 CSA, that was only in September Step It Up Contest.
Best Regards!

8 posts
224 views

Pomooc..... in Southern Europe

about 1 month ago

Zdravo Amire,
Iako neznam odgovor, odlucila sam da se javim i podrzim te u ovom. I izrazim malo razocarenje zbog slabog odaziva, starijih i iskusnijih SFI clanova. Bar neki savjet ili sugestija, da se jos neko nebi nasao u slicnoj situaciji. Kad su nagrade u pitanju mnogi hrle da cestitaju, a kad je potrebna pomoc nikog nema. Ne mogu da vjerujem i jednostavno sam morala da ovo prokomentarisem. Ipak se nadam da ce se neko javiti i reci nesto. I samu me zanima odgovor.
Nadam se da ces rijesiti problem. Veliki pozdrav i puno srce u daljem radu.
JM

33 posts
4826 views

Own PSA'S vs Given PSA in Team Building #Leadership #PSA #Sponsor

about 1 month ago

Dear Julia,
I am so sorry for my sugestions yesterday. I did not know she was that long with you. And please let us know whats hapened. Did you get your PSA back. I hoope you do.
Best Wishes!

33 posts
4826 views

about 1 month ago

Sir Gery ,
I was wrong with my sugestion. I find out today that her PSA was about 5 years with her. I was thinking she was just couple monts with With Julia. And I apologisez for my sugestions.
Best Regards!

33 posts
4826 views

about 1 month ago

Dear Julia,
I am sorry to hear that you had personal isue, and for lost of your PSA. I am pretty shure she is you friend to, or family member. But SFI policy say, you have to log in at least once and have at least 250VP every 45 days. what i can sugest, she can opt out, and came back in6 monts and you can sponsor her again.
I Wish you best, and have a wonderful day.
Best regards!

41 posts
996 views

Da li imate podršku porodice za rad u SFI ? in Southern Europe

about 1 month ago

Zdravo Sabiha,
Interesantno pitanje,
Ja sam se u SFI nasla slucajno. Dobila link od rodice, pitala je sta je, odgovorila mi, posao preko interneta. ja se registrovala i evo me tu 5 mjeseci. Muz i ja zivimo sami, penzioneri obadvoje. Djeca daleko kao i unucad. Ja svejedno skoro cijeli dan provedem na FB. Dodijalo mi i to, pa zasto nesto novo ne pokusati. Imam podrsku od muza al mu nekad i dosadi. Prica mi nesto a ja samo klimam glavom a ne registrujem, hahaha, i onda se on malo pozali kako je meni SFI vazniji od njega. Salim se naravno, nego i njemu nekad dosadno pa trazi moju paznju. Veceras je ok, gleda utakmice . Neki su skepticni, neki ne, kazu pokusaj sto da ne. Ako nesto volimo, lijepo je da imamo podrsku porodice, a ako ona i izostane, nista strasno, dokle god radimo ono sto volimo a pri tom niko ne trpi.
Lijep pozdrav i puno uspjeha u daljem radu!

8 posts
243 views

Tipkam po tastaturi a pitam se in Southern Europe

about 1 month ago

Pozdrav draga Andjo!
I sama se cesto pitam koji oblik komunikacije sa potencijalnim clanovima daje najbolje rezultate. Jos nisam nasla odgovor. Da li stvarno ici sa vec spremljenim odgovorima, ili se svakom posebno obratiti?. Po mom skromnom misljenu, to niko nezna. Nisam dugo u SFI, ali se trudim najvise sto mogu i znam. Dam svu sebe, pricam tj. tipkam do bola, objasnim koliko mogu i nista. Ili ti kazem par rijeci i evo nova registracija. Mislim da nije do nas, nego do potencijalnih . Sta i kako hoce. Ako misle da ce preko noci zaraditi, ubise stim pitanjima, od njin nema nista. Svi kukaju kako nema posla, sjede kuci i po cijeli dan su na socijalnim mrezama. I umjesto da nesto nauce, zarade a u isto vrijeme se i malo zabave, lakse je ogovarati druge, gledati sta je ko obukao, slati smajlice , tracati, itd. da ne nabrajam vise, nego polako uciti i raditi. Cast izuzetcima. Ko hoce da uci i radi ne postavlja puno pitanja, nego prihvati pruzenu mogucnost. Mi smo tu da odradimo svoj posao najbolje sto znamo, ko se prepozna u tome, DOBRO DOSAO, a onaj ko ne , NEXT PLEASE.
Hvala za post i puno srece u SFI kao i u privatnom zivotu.

12 posts
376 views

Nagrade, Nagrade i Nagrade in Southern Europe

about 1 month ago

Dobro jutro Amire,
Hvala na ovom divnom postu. Isto nas je sunce jutros obasjalo, malo zubato a s druge strane i veselo. Necs vjerovati i ja sam jutros dobila cijelih 52 RW, salim se 25 hahaha. Nemam bas neku inspiraciju al eto da se javim i zahvalim ti sto si me od srca nasmijao. Puno pozdrava i cuvaj taj bedz. Ha ha.
Puno pozdrava iz Tuzle

6 posts
257 views

Astro Auctions in Southern Europe #TripleClicks

about 1 month ago

Hvala puno Zeljko. Sredilo se sve jutros. Veliki pozdrav.

6 posts
257 views

about 1 month ago

Zdravo Amna,
Ja radim sa laptopa i jutros je sve u redu. Izgleda da je greska bila do mene tj. do neta. Sinoc je bilo nekih prekida i dosta sporo je radio. Hval ti puno sto si se javila kao i na savjetu. Puno srece u daljem radu od srca ti zelim.
Lijep pozdrav!

6 posts
257 views

about 1 month ago

Lijep pozdrav svima,
Sta se trenutno desava sa Triple Cliks. Iako sam na svom SFi nalogu, pokusavam ocitati astro aukciju trazi mi da se logujem na Triple Cliks. Pokusavam da se logujem al nemogu, nema sanse. Zna li neko o cemu se radi? Imam problema i sa registracijom clanova.
Lijep pozdrav!

11 posts
1046 views

What is this?! in Eager Zebra #Eager Zebra

2 months ago

Hi Amir,
About hour ago same things hapened to me. Lose 2 games because time expired and even one with my Tc. Maybe something wrong or some kind of glitch.
Wish you best!

28 posts
2523 views

Who is Who in SFI Affiliate Marketing Network ? in Getting Started #Getting Started

2 months ago

Hi Ana B.
Great post. I am with SFI 4 monts. Still learning and cant remmeber everything what I read at the begining from Launch Pad. Thank you for shareing with us.
Best wishes!

39 posts
3496 views

Google ads in Marketing

2 months ago

Hi Sonja,
I love this picture explanation and for shure I will do that tomorrow. Hoope to get some new PSA. Thank you so much.
I wish you best.

15 posts
1770 views

Buy 100 T Credits under auto delivery before 10th of the Month! ? in Getting Started

2 months ago

Hi Slaven,
You can buy any time . But if you dont have 1500 VP at the and of the monts, you can by foloving monts till 8, I think so, so you can reach EA and keep you CSA.
I wish you best in SFI!

14 posts
447 views

Kako pobediti predrasude? in Southern Europe

2 months ago

Pozdrav draga kolegice!
U potpunosti se slazem sa tobom. Lijepo receno . Damo sve od sebe, ubijemo se od objasnjavanja i na kraju nista. Shvatam ja da dosta ljudi i ne razumije ovaj posao odma na pocetku, nisam ga ni sama shvatala, al kako vrijeme odmice polako ulazim u stos, pa to takodje pokusam da prenesem buducim clanovima. Nijedan posao nije lak, pa ni ovaj, al ko hoce da radi i da uci nista mu nije tesko. Ja sam naime dosta vremena provodila na FB, igrala igrica itd. I dodje mi jedan dan privatna poruka od rodice, pitam sta je ovo, posao preko interneta rece i to je sve. I ja odma udjem na link, registrujem se i to je to. Nista je vise nisam pitala i od tada sam ovdje. Znaci ko hoce da radi on radi. Al je danas mnogo lijenog naroda koji bi preko noci da se obogate i takvi su najzahtjevniji. Ja tebi kao i svima nama zelim puno uspjeha i novih vrijednih clanova, a bice ih sigurno. Treba malo vremena.
Sve najljepse u buducem radu od <3

14 posts
1217 views

Can I spend VP when I becom EA ? in Getting Started #Getting Started #VersaPoints

2 months ago

Hallo Slaven,
You are very welcome. I am so happy that I help you with my ansver. Keep warking hard.
Wish you luck and to many years with SFI.

14 posts
1217 views

Can I spend VP when I becom EA ? in Getting Started #Getting Started #VersaPoints

2 months ago

Hi Slaven,
As much as I know you cant spend the VP. Once you get 1500 vp you get EA, and next monts you start with 0 VP.
I wish you best !

17 posts
1300 views

No tcredits received for EA qualifications in Getting Started #Compensation #Leadership #TCredits

2 months ago

Hi Enorita,
I didnt get mine to. We might get them tomorrow. The 10-nt was on the wikend, and i think the SFI didn have time to finis all of us . I hoope I am right. We suposed with Ea get all of this:

ADVANCE YOUR RANK
Here's what you'll get:
8% Co-Sponsor Commissions
Team Overrides on 3 additional compressed generations
10 additional Bonus TCredits
10 additional Bonus CSAs
50 additional Bonus Rewardicals
Instant Quick-Pay Commissions to your TC MasterCard
Ability to transfer TCredits to your PSAs/CSAs
Access to the SFI Co-op Manager
Free group messaging to your team
Ability to reassign PSAs in your first generation
Access to the SFI Gift Certificate program
VIP Title

8 posts
405 views

Won 500 VP today in Card King. in Recognition #VersaPoints

2 months ago

Hi Rahul,
This is amazing news. I played this game but most of the time I just won some rewardical. Any way I am keep playing.
Congratulations on your winning. I wish you many moore wins.
Best regards !

27 posts
1247 views

Jak tim - sigurna zarada in Southern Europe #Sponsor #TCredits #Team Building

3 months ago

Postovani Sretene!
Kao i inace, odlican post i sve jasno receno, i sto je najvaznije , inspirativno. Zaradimo onoliko kolio se trudimo, koliko smo spremni sami sebe dati pa i uloziti u svoj posao, koliko smo spremni uciti. SFI ima upustva ali neka mozemo saznati samo od nasih sponzora, ili sto je kod mene slucaj od mojih uplinera. Idem laganim koracima i nadam se da necu iznevjeriti ni vas a ni samu sebe. Zato samo naprijed u nove pobjede i sto vece uspjehe. I jos mnogo takvih postova da , kao sto neko rece, dobijemo vjetar u ledja. Svako dobro i lijep wikend.
Lijep pozdrav!